طراحان هواوی با رونمایی از هواوی پی 30 پرو پس از دو محصول جنجالی پی 30 و پی 30 لایت ، ثابت کرده است که مفهومی با مضمون “گل سر سبد” در دنیای دیجیتال هم مصداق دارد .
گویا سنت این است که هر شش ماه یکبار سری P انقلابی پر حاشیه به راه بیاندازد و گرد و خاکی کند.

این کمپانی که با نسخه پرو از سری پی سی ، غایت دلربایی را در یک پرچم دار به نمایش گذاشته است ، بلافاصله پس از ورود به بازار لقب بهترین دوربین موبایلی جهان را با افتخار از آن خود کرده است .
اثبات این ادعا رتبه 112 دوربین اصلی و رتبه 89 دوربین سلفی در وبسایت معتبر DxOMark می باشد.

خرید گوشی هواوی پی 30 پرو

نمایشگری درخور یک پرچم دار :

هرچه جلوتر برویم ، بیشتر به این پی میبرید که مهندسان چینی هواوی ، هواوی پی 30 پرو را در نتیجه تغییرات چشمگیر از هواوی پی 30 ساخته اند اما با نگاه تیزبینانه ، این اسمارت فون جنجالی در مبنای کار همان هواوی پی 30 است.
اگر شانس استفاده از Huawei P30 Pro نصیبتان شود ، اعتراف خواهید کرد که “لمس ظرافت” اولین تجربه رویارویی شما با این پرچم دار خوش سیماست . قاب پشتی و قاب رویی هر دو شیشه ای می باشند و ذوق هنری طراحان این برند به صدقه سر قاب پشتی گرادیانی با رنگ های شفق قطبی ، کهربایی صبحگاهی (Amber Sunrise)، کریستالی (Breathing Crystal)، مشکی و سفید صدفی کاملا واضح است.
خمیدگی در تراش قاب پشتی و قاب رویی ، ویژگی منحصر بفردی است که هواوی در مدل پی 30 پرو پایه گذاری کرده است.
نمایشگر 6.47 اینچی هواوی P30 Pro که لقب بزرگترین نمایشگر سری P را به خود اختصاص داده است ، روی پنل OLED با کناره های خمیده سوار شده است. تامین امنیت اطلاعات نیز بر عهده این صفحه نمایش غول پیکر قرار گرفته که نتیجه بررسی ها نشان میدهد سرعت و دقت شناسایی این اسکنر اثر انگشت از گوشی میت 20 پرو یک سر و گردن جلو زده است.

قیمت گوشی هواوی پی 30 پرو

طرحی بدنه: ناچ قطره‌ای در لایه‌های نانو

اولین نکته در طراحی این دو گوشی به صفحه‌نمایش فول‌اسکرین با حاشیه‌های جانبی اندک و البته ناچ قطره‌ای در بالا تعلق دارد که این آخری این روزها به تدریج در حال محو شدن از گوشی‌های پرچمدار است. قطر این ناچ به گفته هواوی 6.64 میلی‌متر اعلام شده است. حاشیه‌ بالای صفحه‌نمایش در P30 Pro تنها 3.36 میلی‌متر و در P30 برابر با 3.68 میلی‌متر است که این میزان در آیفون XS Max به 4.26 میلی‌متر می‌رسد. در زمینه حاشیه جانبی نیز با وضعی مناسبی روبرو می‌شویم جائی‌که این حاشیه در P30 و P30 Pro به ترتیب 3.17 و 2.20 میلی‌متر است که در مقایسه با iPhone XS Max با حاشیه 4.06 میلی‌متر شرایط بسیار بهتری را نشان می‌دهد.

شرایط این گوشی در زمینه عرض نیز مناسب است چرا که با ابعاد صفحه‌نمایش به ترتیب 6.47 و 6.1 اینچی برای P30 Pro و P30، عرض این دو گوشی 73.4 و 71.4 میلی‌متر اعلام شده که در مقایسه با آیفون XS Max و آیفون XR با صفحه‌نمایش‌های تقریبا یک‌اندازه و عرض 77.4 و 75.7 میلی‌متر شرایط بهتری دارد.


طراحی این دو مدل تا حدودی به آنچه در سری میت 20 رخ داده شباهت داشته و در اینجا نیز از یک بدنه شیشه‌ای در بخش پشتی استفاده شده است. این بدنه از 9 لایه شیشه‌ای مجزا تشکیل شده که با رنگ‌آمیزی موسوم به Nano Optical Color جلوه جذابی را ایجاد می‌کنند. به گفته هواوی ضخامت هریک از این لایه‌های 1/100 یک ورقه کاغذ است. 


https://consumer.huawei.com/en/phones/p30-pro/


https://mobotel.ir/product/huawei-p30-pro/

https://www.gsm.ir/item/mobile/show/27914/%D9%85%D9%88%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D9%84-Huawei-P30-Pro/


https://www.mobile.ir/phones/intro-38535-huawei-p30-pro.aspx